
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.95 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.4 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 165 ns |
| Propagation Delay | 165 ns |
| High Level Output Current | 7.8 mA |
| Low Level Output Current | 7.8 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 12709
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40694
Ext.Price$0.40694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40694 | $0.40694 |
| 10 | $0.29324 | $2.93240 |
| 25 | $0.26503 | $6.62575 |
| 50 | $0.24825 | $12.41250 |
| 100 | $0.23254 | $23.25400 |
| 300 | $0.22148 | $66.44400 |
| 500 | $0.21095 | $105.47500 |
| 1000 | $0.20091 | $200.91000 |
